Zespół

Nasz zespół tworzy wykwalifikowana kadra pasjonatów nauczania. Jesteśmy szczęśliwi, że wspólnie tworzymy kameralną szkołę językową Nawijka. Mieliśmy wspólny cel zbudowania miejsca, które w sposób naturalny łączy edukację z przyjemnie spędzonym czasem. Miejsca, w którym najważniejszy jest dobrostan ucznia i jego indywidualne sukcesy. Wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi oraz stawianie na własne kształcenie, udział w kursach i szkoleniach, zaowocowały przestrzenią wyjątkową, w której warto się uczyć, odpoczywać i pracować, obcować z przyjaznymi ludźmi i otwierać się nan owe możliwości.

Nawijka to komfortowe miejsce nauki, ale również kawiarenka, w której można spędzić czas kreatywnie, rozwojowo, przy doskonałej kawie i pysznym cieście. Stawiamy nacisk na to by każdy z naszych uczniów czuł się u nas dobrze i postrzegał naukę jako fascynującą przygodę, otwierającą drzwi do dalszego rozwoju lub kolejnych szczebli edukacji. Mamy głębokie przekonanie, że wysokiej klasy specjaliści z sercem do nauczania stanowią solidną podstawę naszej działalności i sukcesów, które razem odnosimy.

Anna Purwin – język angielski

Z wykształcenia jestem filologiem angielskim i od blisko siedemnastu lat fascynuje mnie towarzyszenie dzieciom i młodzieży w procesie uczenia się języka angielskiego. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w VIII LO im. Króla Władysława IV w Warszawie, gdzie pracowałam zarówno z młodzieżą gimnazjalną, jak i licealną. Stale podnoszę swoje klasyfikacje na konferencjach i warsztatach metodycznych i pedagogicznych.

Interesują mnie najnowsze trendy w nauczaniu języka angielskiego, w szczególności ‘bawię się’ metodą CLIL (Content and Language Integrated Learning), która pozwala uczniom poznawać świat przyrody, kulturę i sztukę, a język angielski staje się narzędziem, które im to umożliwia. W nauczaniu jestem otwarta na nowoczesne technologie. Wielką radość sprawia mi korzystanie z innowacyjnych aplikacji i narzędzi, którymi doskonale bawią się też uczniowie.

Moją pasją jest praca z uczniami dyslektycznymi, dla których w szkole Nawijka stworzyłam autorski program Genius .

Prywatnie jestem mamą 12-letniej Niny i 8-leniego Leopolda, dzięki którym odkryłam jak ważne w nauce języka angielskiego jest codzienne czytanie anglojęzycznej literatury. W świecie bajek i baśni wyobraźnia dzieci (małych i dużych:)) pracuje wyjątkowo intensywnie, a jeśli dołożę do tego język angielski, to razem tworzymy czarodziejską krainę, gdzie wszystko jest zrozumiale i niewiele trzeba tłumaczyć. Efektem tego jest wspaniały rozwój społeczny i językowy. Korzystam z tych doświadczeń. Moich uczniów stale zachęcam do czytania literatury anglojęzycznej i na niej często opieram swoje zajęcia.

Interesują mnie również zmiany polityczne i społeczne we współczesnym świecie, dlatego w 2015 roku podjęłam anglojęzyczne studia podyplomowe w zakresie ‘Foreign Policy’ współorganizowane przez Collegium Civitas i Akademię Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

A hobby? Od września na pewno Nawijka:)

Katarzyna Winciorek – język angielski

Jestem studentką Lingwistyki Stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim. Językoznawstwo od zawsze było moją pasją, którą wciąż pogłębiam z ogromnym entuzjazmem. Staram się mieć jak najwięcej kontaktu z językami obcymi i poznawać nowe kultury. Konsekwentnie zarażam tym podejściem osoby, dla których prowadzę zajęcia.

Na moich zajęciach najważniejszy jest aktywny udział słuchacza. najłatwiej jest to osiągnąć, rozmawiając o tym, co nas interesuje. Dlatego właśnie moi słuchacze są dla mnie ogromną inspiracją. Zawsze staram się przygotowywać materiały oraz poruszać tematy, odpowiadające ich gustom i zainteresowaniom.

Uczęszczałam do szkoły podstawowej w Stanach Zjednoczonych, a także byłam wolontariuszką w Hiszpanii, między innymi udzielając lekcji angielskiego. Zdałam egzamin Cambridge na najwyższym poziomie CPE - Certificate of Proficiency in English.

Poza pracą i nauką nałogowo oddaję się jeździe na rowerze, odkrywaniu kuchni wegańskiej i prowadzeniu ekologicznego stylu życia.

John Johannesen – native speaker

Hi! My name's John and I come from Canada. I've been in Poland for about a year and was travelling a lot before then. As you can tell from my picture, my life changed last Christmas when little Eva was born. I began my teaching career in 2002 and have experience assisting learners in a business context, as well as working with teenagers and kids. As I spent a long time in the U.K., I can help students with idioms and vocabulary in both American and British English. I look forward to working with you!

Anna Kłosiewicz – język angielski

Anna studiowała kulturoznawstwo i filologię angielską o specjalizacji nauczycielskiej. Angielski to dla niej język komunikacji - ma w rodzinie osoby anglojęzyczne. Swoje doświadczenie z angielskim pogłębiła podczas rocznego wyjazdu kiedy pracowała jako au-pair i mieszkała w Irlandii i Anglii opiekując się dziećmi. Posiada również bogate doświadczenie w pracach w administracji biurowej - dlatego też potrafi dobrze skomunikować się z kursantami w różnym wieku i na różnych poziomach językowych. W wolnym czasie miłośniczka pilatesu i biegania oraz odkrywania nowych miejsc na mapie Warszawy.

Maja Furmaga – język angielski

Absolwentka filologii angielskiej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie z uprawnieniami nauczycielskimi. Studentka Instytutu Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Doświadczenie zdobywała na praktykach w szkole oraz podczas wolontariatu w Peru, prowadząc zajęcia angielskiego dla dzieci. Pracowała również w żłobku i przedszkolu z dziećmi w różnych grupach wiekowych. Najchętniej korzysta z metody TPR (Total Physical Response), ucząc języka przez ruch i angażując wszystkie zmysły. W wolnym czasie tańczy i śpiewa z Zespołem Pieśni i Tańca SGH, podróżuje i zaczytuje się w literaturze amerykańskiej.

Wiktoria Bobrowicz

Nazywam się Wiktoria Bobrowicz. Obecnie studiuję filologię angielską na Uniwersytecie Warszawskim. Jestem nauczycielem z zamiłowania, charakteryzuje mnie ogromna cierpliwość. Gwarantuję, że na moich zajęciach język wyda się uczniom prosty w przyswojeniu, a nauka przyjemniejsza. Mam spore doświadczenie w nauczaniu jęzków obcych i nieustannie sama się uczę. Takie podejście przekłada się również na sukcesy moich podopiecznych. Gdy nie uczę, jeżdżę na nartach, pływam na windsurfingu, gram w tenisa. Bardzo lubię podróżować, poznawać nowe kultury i kuchnie świata.

Mój codzienny, najprzyjemniejszy rytuał to wypicie aromatycznej kawy o poranku. Lubię zacznać nowy dzień z dobrą enegrią.

Zapraszam na zajęcia!

Joanna Klonowska- język francuski

Absolwentka romanistyki na Uniwersytecie Warszawskim i studiów podyplomowych z zarządzania gospodarką na warszawskim SGH i paryskim Haute École de Commerce. Języka francuskiego uczy od ponad 20 lat, do 2016 łącząc je z pracą zawodową głównie we francuskich firmach. Od 09/2016 zajmuje się wyłącznie nauczaniem.

Podczas zajęć lektorka zapewnia:

  • nietuzinkowe podejście do tego jednak trudnego języka przy zastosowaniu różnorodnych metod (z preferencją jednakże dla metody komunikacyjnej) i technik mnemotechnicznych (skojarzenia, mapy pamięci, odwołania do innych języków, gry słowne etc.)
  • nieustającą motywację i entuzjazm oraz, niestety, bardzo dobrą pamięć odnośnie do przerobionego materiału i zadanych prac domowych
  • poczucie humoru przejawiające się także w wymyślaniu, na poczekaniu, sposobów na zapamiętanie danego słowa, zwrotu czy reguły gramatycznej
  • łatwy dostęp do dość szerokiej wiedzy lektorki na temat literatury i kultury frankofońskiej
  • zaproszenie do świetnej, wspólnej zabawy w odkrywaniu języka o krystalicznej, czyli logicznej, strukturze i przebogatym słownictwie
  • gwarancję osiągnięcia założonych celów (dotychczasowa skuteczność w przygotowywaniu do wszelkiego typu testów i egzaminów na przestrzeni 20 lat = 100%)
  • pewność, że bez względu na rodzaj egzaminu, który studenci wybiorą dla potwierdzenia swoich umiejętności, lektorka będzie w stanie ich do niego przygotować (np. DELF, DALF, TCF, SAT, wszystkie matury, w tym IB – także na poziomie Native High Level uwzględniającym teorię literatury i analizę literacką) 

Grupy docelowe: dzieci, młodzież, dorośli; Polacy, obcokrajowcy (nauczanie francuskiego po angielsku), Francuzi (głównie ortografia z gramatyką, matury, prace pisemne); zajęcia indywidualne, grupowe, In Company.

Alina Grunt-Mejer – język niemiecki

Germanistka, nauczycielka języka niemieckiego na różnych szczeblach edukacji, jak również metodyczka nauczania języków obcych. Studia z zakresu filologii germańskiej rozpoczęła w Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języka Niemieckiego UW. Aby móc wcielać teorię w praktykę podjęła pracę w jednym z warszawskich Gimnazjów STO, i równolegle do niej ukończyła Wydział Neofilologii na Uniwersytecie Warszawskim zdobywając tytuł magistra. Swoją wiedzę z zakresu metodyki nauczania języka obcego zgłębiała m.in. podczas studiów podyplomowych na Uniwersytecie Ludwika Maksymiliana w Monachium. Jest beneficjentką dwóch grantów w zakresie rozwijania kompetencji językowych u uczniów i programu Lifelong learning (Comenius/Wiedeń i POWER/Londyn). W swojej pracy koncentruje się na tworzeniu uczniom warunków sprzyjających ich aktywnemu i świadomemu uczeniu się, oraz odkrywaniu przez nich własnego potencjału językowego. Ulubione narzędzia, które wykorzystuje w codziennej pracy to: nowoczesne metody aktywizujące oraz technologie informacyjno-komunikacyjne (TIK). Dużą wagę przywiązuje również do zadań wspierających różne rodzaje modalności sensorycznej i atrakcyjności przekazywanych treści. Jej pasją jest człowiek i jego nieograniczony potencjał, lubi spędzać czas z dobrą książką i na rozmowach z ciekawymi ludźmi. Ceni sobie dobre kino skandynawskie przede wszystkim za mocno refleksyjne ujęcie ważnych społecznie tematów. Jest miłośniczką wędrówek górskich, a samotne przemierzanie szlaku ma dla niej szczególny wymiar psychologiczny. Do obszarów jej zainteresowań należą także: ujęcie tematu Neurodydaktyki w szkole- uczenie się przyjazne mózgowi, praca metodą projektu, oraz koncepcje wychowawcze duńskiego Terapeuty rodzinnego Jespera Juula. Jest szczęśliwą mamą dwóch wspaniałych synów: 6 Letniego Miłosza i 3 letniego Tymona.

Anna Szychowska – język hiszpański

Ukończyłam studia magisterskie na kierunku lingwistyka stosowana na Uniwersytecie Warszawskim (specjalność tłumaczeniowo-nauczycielska). Moja pasja do języka hiszpańskiego zaczęła się na studiach licencjackich na kierunku filologia hiszpańska na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od tego czasu wielokrotnie odwiedzałam Hiszpanię, spędzając wiele czasu z miejscowymi i poznając lokalne zwyczaje; dwukrotnie mieszkałam na Półwyspie, na stypendium oraz opiekując się dziećmi. Moja wymowa jest nieodróżnialna od tej, którą posiadają rodzimi użytkownicy języka.

Uwielbiam różnorodność kultury hiszpańskiej, mogłabym godzinami opowiadać o różnych świętach i zwyczajach. Interesuję się również niezależnym kinem hiszpańskim.

W nauczaniu najważniejsze jest dla mnie zainteresowanie uczniów przerabianym materiałem. Stawiam na samodzielne formułowanie komunikatów językowych w języku docelowym oraz na rozumienie ze słuchu. Mam doświadczenie w pracy z dziećmi wynikające nie tylko z ukończonej na studiach specjalizacji, ale również z działalności harcerskiej.

Oprócz nauczania języka hiszpańskiego pracuję jako tłumaczka audiowizualna oraz opracowuję napisy dla niesłyszących.

W wolnym czasie podróżuję na różne niekonwencjonalne sposoby, wtapiam się w społeczności lokalne, opowiadam znajomym żarty o hiszpańskich regionach i tańczę polskie tańce tradycyjne.

Swietłana Niekrasowa – język rosyjski

Cześć, nazywam się Swietłana. Moje imię może się od razu kojarzyć ze wschodnią granicą Polski. I słusznie! Urodziłam się w małej miejscowości pod Moskwą. Z pochodzenia jestem pół Rosjanką, pół Ukrainką, dlatego wybierając kierunek studiów bardzo chciałam zgłębić historię swojego pochodzenia. Niestety w tamtych czasach nie było jeszcze na Uniwersytecie Łomonosowa w Moskwie Ukrainistyki, wybrałam więc jako kierunek studiów najbardziej bliską Polonistykę oraz Nauczanie Języka Rosyjskiego Jako Obcego. Od 2009 roku mieszkam w Polsce i zgodnie ze swoim dyplomem magistra filologii słowiańskiej uczę Polaków języka rosyjskiego, a Rosjan języka polskiego. Prywatnie jestem mamą Walerego i Weroniki. Lubię się śmiać, oglądać stare rosyjskie filmy, śpiewać i podróżować. Interesuję się historią stosunków polsko-rosyjskich i uważam, że łączy nas o wiele więcej niż tylko język słowiański.

Laura Kotowska – język chiński

Laura Kotowska, magister sinologii Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada kilkuletnie doświadczenie w nauczaniu dzieci w wieku 8-13 lat. Każdego ucznia traktuje indywidualnie, biorąc pod uwagę jego zainteresowania oraz zaangażowanie. Jej miłość do języka chińskiego rozpoczęła się od zamiłowania do chińskiej literatury oraz kinematografii. Od niedawna zaczęła rozwijać swoje umiejętności w kaligrafii chińskiej, gdyż w języku chińskim najbardziej fascynują ją znaki, które można analizować na różne sposoby. W swoim programie nauczania kładzie jednakowy nacisk na pisownię, jak i na konwersację.

Marta Lubieniecka – matematyka/programowanie

Doktor nauk ekonomicznych, specjalizująca się w analizie życia gospodarczego i ekonometrii. Entuzjastka matematyki, jej naukowego jak i praktycznego zastosowania ale przede wszystkim wykorzystania jej jako niewyczerpanego źródła intelektualnej przyjemności.

Matematyka to fascynujący świat, pełen wspaniałaych intelektualnych wyzwań i zabawy. Dzieci, które nie boją się matematyki i wiedzą jak w tym świecie się poruszać zyskują przyjemność, pewność siebie i dostęp do pełni możliwości wyboru swojej przyszłej drogi zawodowej. Doświadczenia krajów azjatyckich i skandynawskich wskazują, że znajomość i rozumienie matematyki jest dostępne dla wszystkich, wystarczy odpowiednie podejście i dobrze pokierowany trening. Moje wieloletnie doświadczenie akademickie, jest  niezastąpione w pracy z najmłodszymi. Rzeczywiste rozpoznanie potrzeb ucznia i współpraca są fundamentem, na którym można budować chęć do nauki, a szczególnie do nauki matematyki. Wierzę w skuteczność metod opartych na wykorzystaniu naturalnych potrzeb poznawczych i chęci do samorozwoju każdego człowieka. Wiem jak utrzymać uwagę i skupienie uczniów by nauka była efektywna. Zawsze traktuję uczniów poważnie, nawet wtedy gdy żartujemy. Nigdy nie narzucam gotowych rozwiązań, myślimy razem. Dbam o to by moje zajęcia były radosne i przyjazne.

Zapraszam!

 

Dorota Drzymulska – literatura i sztuka

Z wykształcenia pedagog i terapeuta korekcyjny, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego oraz Akademii Pedagogiki Specjalnej. W latach 80-tych studiowała na Wydziale Lalkarstwa PWST w Białymstoku. Przez lata zawodowo związana m. in. z Teatrem LALKA w Warszawie, Polską Szkołą przy Ambasadzie RP w Sztokholmie, Przedszkolem polsko – francuskim „Trampoline” na Saskiej Kępie.

Miłośniczka literatury i ilustracji dla dzieci. Z powołania animatorka słowa pisanego. Od kilku lat prowadzi warsztaty plastyczne oraz warsztaty literackie dla dzieci, podczas których stara się „zarazić” młodych czytelników swoją pasją.

Pomysłodawczyni i założycielka nieformalnego klubu „Housewife”. Rodowita warszawianka, mama trójki dorosłych dzieci, którym do dzisiaj lubi czytać bajki, niekoniecznie na dobranoc.

Maciej Kielar – robotyka

Nazywam się Maciej Kielar. Jestem absolwentem Politechniki Warszawskiej Wydziału Mechatroniki. Moją prawdziwą pasją są jednak szachy, dlatego też założyłem własną szkołę. Uważam, że jestem w stanie zaszczepić w dzieciach tę samą radość z królewskiej gry, jaką posiadam ja sam.

Moja przygoda z szachami zaczęła się gdy byłem w przedszkolu. Wtedy to pokazano mi jak poruszają się figury. Pierwsze wielkie zwycięstwa odniosłem nad specjalnie podkładającymi się rodzicami i dziadkami. W wieku 10 lat rodzice zapisali mnie do klubu. Zacząłem grać w turniejach, wolny czas poświęcałem zgłębianiu tajników wiedzy szachowej. Wraz z klubem udało mi się zagrać na Ekstralidze Juniorów. Po zmianie barw klubowych zarówno z drużyną juniorów jak i seniorów awansowaliśmy do II Ligi. Indywidualnie zakwalifikowałem się do Finałów Mistrzostw Polski Juniorów.

Obecnie posiadam ranking 2128, tytuł kandydata na mistrza. Legitymuję się licencją instruktorską nadaną przez Ministra właściwego do spraw kultury fizycznej i sportu. Posiadam również licencję sędziowską.

Poza szachami moim hobby jest gra na instrumentach, a zwłaszcza gitarze. Lubię poznawać nowe miejsca i kultury, dlatego też uczę się języków obcych takich jak chiński.

Tatiana Szafraniec – Lalalandia – gordonki

Tatiana Szafraniec: prywatnie mama dwójki wspaniałych maluchów, dzięki którym odkryła Gordonki. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na specjalności wokalistyka jazzowa oraz Pomagisterskiego Studium Logopedycznego przy Uniwersytecie Warszawskim. Od lat pracuje z dziećmi w różnym wieku. Zaczynała od prowadzenia zajęć wokalnych i literackich z elementami logorytmiki. Teraz także śpiewa dla dzieci podczas umuzykalniających zajęć gordonowskich, które stały się jej pasją. Marzy, aby bogata kultura muzyczna stała się powszechna i dostępna dla wszystkich - w szczególności dla dzieci, bo czym skorupka za młodu nasiąknie …

Kamila Jabłecka – Sensoranki i Małe Przedszkole

Absolwentka pedagogiki wczesnoszkolnej i glottodydaktyki, a także terapii pedagogicznej. Uczestniczka wielu kursów i szkoleń z zakresu rozwoju i edukacji najmłodszych. Od ponad dwóch lat doskonali się w macierzyństwie pod okiem wymagającego nauczyciela – córki Natalii.

Animatorka, instruktorka zajęć edukacyjnych, autorka scenariuszy i nauczycielka, która nie lubi uczyć. Wierzy, że dzieciom wystarczy nie przeszkadzać w ich rozwoju, a jedynie tworzyć przestrzeń, w której będą mogły samodzielnie odkrywać świat.